Dnes je 23.06.2024 a svátek má Zdeňka. Kupte mu(jí) voucher!

Thajské masáže

Thajská tradiční (60 minut nebo 90 minut)

Tradiční thajská masáž

Klasická hodinová masáž, při které terapeut(-ka) postupně uvolňuje celé tělo, od konečků prstů na nohou až po temeno hlavy. Využívá při tom reflexní body a silové linie, které byly Thajci poprvé popsány před 1200 lety v chrámu Wat Po.

Tato masáž uvolňuje svalové napětí a obnovuje zdravý krevní oběh, čímž napomáhá ke správnému prokrvení končetin a především mozku. Proto jsou jejími efekty mimo jiné psychické uvolnění a kvalitní spánek.

Tato masáž by se velice dobře mohla nazývat zdravotní masáží. Je vhodná pro všechny, kdo mají problémy s pohybovým ústrojím nebo trpí bolestmi. Je také velice vhodná jako rekonvalescence po úrazech.

Ve srovnání s Thajskou olejovou je o poznání tvrdší a spíše než relaxaci nabízí fyzickou a psychickou regeneraci.

Thajská olejová (60 minut nebo 90 minut)

Olejová

Hodinová masáž, při které terapeut(-ka) postupně uvolňuje celé tělo, od konečků prstů na nohou až po temeno hlavy. Roztírá aloe vera olej v rámci systému reflexních bodů a silových linií, čímž navozuje velice příjemný pocit uvolnění.

I tato masáž uvolňuje svalové napětí a obnovuje zdravý krevní oběh, čímž napomáhá ke správnému prokrvení končetin a především mozku. Na rozdíl od Thajské tradiční je však tato masáž zaměřena výhradně na hluboké svalové uvolnění a relaxaci. Proto je jejím efektem mimo jiné kvalitní spánek.

Thajská olejová masáž je vyhledávána lidmi, kteří kromě blahodárných efektů thajské masáže chtějí zažít i neobyčejně příjemný pocit odpočinku.

Masáž chodidel (30 minut nebo 60 minut)

Masáž chodidel

Půlhodinová či hodinová masáž, která využívá výhradně systém reflexních bodů na chodidlech. Každému z těchto bodů odpovídá některý orgán v našem těle, a tak se zprostředkovaně touto speciální masáží chodidel uvolňuje celé tělo.

Masáž chodidel má proto i diagnostický potenciál. Pokud některý orgán v těle nefunguje správně, masírovaný cítí v bodě odpovídajícím onomu orgánu bolest. V tuto chvíli nastupuje zkušený terapeut(-ka), který pomalu uvolňuje toto místo na chodidle a blahodárně tak působí na nemocný nebo unavený orgán.

Bylinná (60 minut)

Bylinná

Při této masáži se za pomoci plátěných tamponů naplněných směsí thajských bylin vstřebávají do těla léčivé a podpůrné látky, které pronikají kůží do svalů a navozují tak dlouhotrvající pocit uvolnění. Pro svůj přírodní charakter a vysoce pozitivní efekt může být tato masáž nazývána Klenotem thajské tradice.

Aby bylo dosaženo žádaného efektu, tak se tato masáž doporučuje provádět vždy po hodinové Thajské tradiční. Tělo je dostatečně promasírované a byliny tak mohou snadno pronikat do kůže a vnitřních orgánů.

Bylinnou směs si můžete odnést s sebou a doma si udělat příjemnou bylinnou koupel.

Masáž lávovými kameny (60 minut)

Masáž lávovými kameny

Zahřáté lávové kameny jsou známy svým blahodárným působením na klouby i kosti. Využívá se jich i v kombinaci s thajskou masáží, kde se přikládají na osu páteře a uvolňují tak do hloubky únavu a ztuhlost.

Tuto proceduru provádíme v kombinaci a obohacenou o prvky Thajské olejové masáže.

Aroma masáž (60 minut)

Stejná jako olejová masáž, avšak využívá rostlinné těkavé látky známé jako éterické oleje a další vonné složky za účelem změny mysli, nálady, procesu poznávání nebo k navození hluboké relaxace.

Tato masáž je velmi šetrná. Je vyhledávána lidmi, kteří chtějí zažít i neobyčejně příjemný pocit odpočinku.

Thajsky vedený pasivní strečink (30 minut)

Pasivní strečink je jeden z nejkvalitnějších způsobů protažení klienta tak, aby to pro něj bylo maximálně užitečné. Nemusí aktivovat žádné svaly a může se soustředit pouze na strečink a pravidelné dýchání.

Vhodné po jakémkoliv aerobním cvičení (jumping, spinning, fitbox, Zumba, po cvičení v posilovně apod.).

Přínos: snížené riziko zranění (podvrtnutí kloubu nebo natažení svalů), lepší efektivita pohybu, zvýšená pružnost svalů, zlepšená mezisvalová koordinace, omezení stažení a zkracování svalů po zátěži, rehabilitace, prohloubení pohybového vnímání a vnímání těla, přispění k duševní a tělesné relaxaci, snížení pravděpodobnosti přetížení kloubů a páteře, regenerace.

Výhoda protahování 1:1 (vedený strečink): člověk nikdy neprotáhne sám sebe důkladně, proto k důkladnějšímu natažení svalů je vždy potřeba sil druhého.

Kontraindikace: těhotné a ženy po porodu, klient po úrazu (zlomenina), jakékoliv poranění kosti, po operaci, onkologická onemocnění.

Jisté omezení: osteoporóza, problémy s ploténkami mezi obratli, kardiaci.